Kontakt

Totalt är vi 13 personer som arbetar i Hågelbyparkens olika verksamheter. Under högsäsong arbetar även extrapersonal i parken.

Besöksadress

Hågelbyparken
Hågelby Gård
147 43 Tumba

Hitta till Hågelbyparken

Växel

08-599 07 100
info@hagelby.se

Vi som jobbar i Hågelbyparken

Vad gillar du mest i parken/din favoritplats?

Cina Staron
Platschef
08-599 07 116
cina.staron@hagelby.se

Min favorit är Klockhusvinden!

Mara Crippa
Mark- och parkansvarig
08-599 07 101 
mara.crippa@hagelby.se

Duvslaget nere vid Aspensjön!

Louise Ideberg
Program- och eventansvarig
08-599 07 121
louise.ideberg@hagelby.se

Stenladan! Magasinet! Och teaterplatån!

Anna Sandqvist Hagelin
Kommunikationsansvarig
08-599 07 104
anna.hagelin@hagelby.se

Djuren i hagarna!

Maria Fagervall
Service och administration
08-599 07 145
maria.fagervall@hagelby.se

Jonas Tibblin
Parkarbetare

Tempelkullen med trappan upp till ekotemplet!

Abdul Kalil
Parkarbetare

Den vackra Brunnsparken!

Fuat Bajaraktari
Parkarbetare

Fontänen med rabatten runtom!

Gonzalo Quintana
Fastighetsskötare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hasse Johansson
Parkarbetare

Henrik Wahlberg
Parkarbetare

Min favoritplats är Brunnsparken!

Hussam Shashit
Parkarbetare

Verkstaden!

Malin Holmer
Trädgårdsmästare

Jag gillar ekotemplet!

Fakturaadress

Hågelbyparken ingår i det av Botkyrka kommun helägda bolaget Upplev Botkyrka AB.

Upplev Botkyrka AB/Hågelbyparken 
Kund-id PDC8081
FE 595
105 69 Stockholm

Organisationsnummer: 556767-7876

Krister Kalte
VD, Upplev Botkyrka AB
krister.kalte@hagelby.se

Jenny Magnusson
Ekonomiansvarig, Upplev Botkyrka AB
08-599 07 001
jenny.magnusson@hagelby.se

Ulla Britt Magnusson
Ekonomi, Upplev Botkyrka AB
ullabritt.magnusson@hagelby.se

Upptäck mer